Csap cseréje - szerelő bevonásával, vagy anélkül.

Vízszerelés árak itt!


Szerelés, javítás, karbantartás, felújítás, kivitelezés.

Szolgáltatási terület:
Budapest, Budakalász, Budaörs, Csomád, Csömör, Dunakeszi, Ecser, Fót, Göd, Gödöllő, Kerepes, Kistarcsa, Leányfalu, Maglód, Mogyoród, Nagytarcsa, Pécel, Pomáz, Szentendre, Szilasliget, Veresegyház.


Csap cseréje.

Csap, csaptelep cseréje 12 hónap garanciával. A garancia kizárólag a szerelésre terjed ki, ugyanis a csapra a gyártó vállal felelősséget. A csap anyagszámláját minden esetben őrizzük meg.

Az alábbi típusú csapok cseréjében tudok segíteni.

Mosogató-, mosdó-, kádtöltő-, zuhany-, kézmosó-, falikút-, kerti-, vízaknában lévő fagy csap szerelésében segítségére lehetek. Ha szükséges az ezekhez kapcsolódó egyéb csőszereléseket is vállalom.

Nincs pénze a csap cseréjére, szerelésére, vagy egyszerűen nem akar rá költeni? Mit tegyen?

  • Egy falra szerelt csaptelep cseréjének menete:
  • Kádtöltő csaptelep.

    Előkészület:

    • Ha van vízóránk zárjuk el a vízóra előtt lévő golyóscsapot, ami általában kék, vagy piros színű. A 70-es években divat volt a csaptelepek környékére külön elzáró beépítése vízóra híján, amit csempeszelepnek hívunk. (Ezek megbolygatása, nyitása-zárása többnyire csepegést von már maga után, ezért azzal csak óvatosan.)
    • Szükségünk lesz vízelzárást követően egy (általában) 30-as villáskulcsra, amivel a csap hollandijait tudjuk lecsavarni. Ha nagyon profi szeretne lenni és szán rá 10-15 ezer forintot, akkor vehet egy olyan fogót, mely nem recés fogazatú (armatúra-fogó). A szükséges villáskulcs méretek az utóbbi időben egyébként lehetnek még 29-es (28-as) méretűek is a csaptelep gyártójától függően.

    Teendők, folyamatok:

    • Nyissuk ki a mindkét csap tekerő gombját, egykaros (keverő száras) csapoknál pedig középső pozícióban emeljük fel a kart, majd győződjünk meg arról, hogy valóban nyomásmentesítettük-e a csőrendszerünket, avagy sem.
    • Csavarjuk le a 2 hollandit az óramutató járásával ellentétesen, majd óvatosan vegyük le a falról a régi csaptelepet, valamint a takaró díszeket is.
    • Nézzük meg, hogy az új csaptelep (kötési távolsága) tökéletesen egyezik-e a régiével. Ha nem, akkor az excenteren állítani és/vagy cserélni kell.
    • Ha egyezik a méret mindenben, akkor tegyük fel az új krómozott "T-idomot" takaró díszt. (Sajnos az utóbbi időben a takaró díszeken is spórolnak a gyártók, vagyis kisebb a mélysége az újaknak, mint a régieknek. Ez azzal járhat, hogy az új takaró elem az excenterek cseréje nélkül nem áll meg rendesen, beesik, lötyög.)
    • Mielőtt végleg feltennénk a csaptelepeket, reszeljük meg az excenterek külső (felénk eső, nem menetes részét, azt a felületet, melyre a 3/4?-os tömítő gyűrűk fekszenek majd fel).
    • Tegyük a csaptelep menetes részébe a 3/4?-os tömítőket, majd kézzel kapassuk rá a hollandikat a fali menetes csavarra.
    • Húzzuk meg a villáskulccsal, vagy armatúra fogóval a hollandikat, majd engedjük rá a rendszernyomást ellenőrzés céljából.
    • A csapok kinyitásával légtelenítsük a csőrendszert.

    A kötési (szerelési) távolsággal kapcsolatban erre figyeljen!

    • Számos csaptelepnél az úgynevezett kötési távolság nem azonos.
    • Az eddigi tapasztalat alapján pl: 14,8 - 15,5 cm között is lehet, sőt 17 cm-essel is már. Ez azt jelentheti, hogy a korábbi csap leszerelését követően egy az egyben egyéb szerelés nélkül az új csaptelep nem megy fel a régi külső menetes Z-idomokra (= excenter). Ebben az esetben, sajnos a falba szerelt menetes "Z-idomokat" is ki kell venni (cserélni), vagy óvatosan állítani kell rajtuk.
    • Az excenterek állíthatósága általában 14-17 közötti villáskulcsokkal lehetséges. Az excenterek kisebbik mérete 1/2 collos, a nagyobb pedig 3/4 collos. A kisebbiket a falba, a fali korong belső menetes részébe kell betekerni, a nagyobbra pedig a fali csaptelep menetes hollandija kerül.
    Excenter.

    Excenter, vagy "Z"-idom

  • Egy álló csaptelep cseréjének menete:
    • Ha van vízóránk zárjuk el a vízóra előtt lévő golyóscsapot, ami általában kék, vagy piros színű. Az álló csapok alatt általában van 2 db sarokszelep. Az egyik a hideg vizes ágat (jobb oldali) a másik a meleg vizes (bal oldali) ágat zárja el.
    • Sarokszelep.
    • Készítsünk elő egy (általában) 19-es, vagy 23-24-es villáskulcsot annak függvényében, hogy a flexibilis cső hollandija 3/8"-os, vagy 1/2"-os, ill, olyan csőkulcsokat, amelyek a csaptelepek alsó rögzítő csavarjainak meglazítására alkalmasak. (Tipikus csőkulcs méretek, melyek kellhetnek az álló csapok meglazításához, majd felszereléséhez: 8,9,10,11,12,13.)
    • Nyissuk ki a mindkét csap tekerő gombját, egykaros (keverő száras) csapoknál pedig középső pozícióban emeljük fel a kart, majd győződjünk meg arról, hogy valóban nyomásmentesítettük-e a csőrendszerünket, avagy sem.
    • Tegyünk a 2 sarokszelep (lásd: 2/a. pont képe) alá egy vödröt, melybe a flexibilis csövek hollandijainak meglazítását követően a víz belefolyhat.
    • Tekerjük le a 2 hollandit az óramutató járásával ellentétesen.
    • Ezt követően feküdjünk, vagy térdeljünk a mosdó, vagy a mosogató alá és próbáljuk meg a csőkulcsokkal (lásd: 2 / b. pont) a csap rögzítő csavarjait alulról meglazítani. (Előfordulhat az is, hogy a rögzítő csavar úgy be van rohadva, hogy az egész csapot ki kell flexelni a mosdóból, vagy a mosogatóból.)
    • Szereljük össze az álló csaptelepeket, majd helyezzük a mosdóba, vagy a mosogatóba a csaptelepet.
    • Általában az új csapok alsó rögzítő csavarjai 11-13-as méretűek, a kínaiaké 8-10, bár az utóbbi időben a MOFÉM csapok is a 8-10-es trendet követik.
    • Tekerjük fel a flexibilis csövek hollandijait a sarokszelepekre (19-es, vagy 23-24-es villáskulccsal), majd nyissuk meg a korábban elzárt elzárókat.
A lap elejére.

Szolgáltatási terület:

  • Budapesten:
  • Pest:
IV. kerület (4. ker) - Újpest, Káposztásmegyer (Megyer)
VI. kerület (6. ker) - Terézváros
VII. kerület (7. ker) - Erzsébetváros
VIII. kerület (8. ker) - Józsefváros
IX. kerület (9. ker) - Ferencváros, Gubacsidűlő
X. kerület (10. ker) - Kőbánya
XIII. kerület (13. ker) - Angyalföld, Lipótváros
XIV. kerület (14. ker) - Zugló, Herminamező, Rákosfalva, Istvánmező
XV. kerület (15. ker) - Újpalota, Rákospalota (Palota)
XVI. kerület (16. ker) - Sashalom, Cinkota, Árpádföld, Rákosszentmihály, Mátyásföld (Csömör)
XVII. kerület (17. ker) - Rákoshegy, Rákosliget, Rákoskeresztúr, Rákoscsaba, Rákoskert
XVIII. kerület (18. ker) - Pestszentlőrinc (Lőrinc), Pestimre, Havanna, (Gyál-on nem)
XIX. kerület (19. ker) - Kispest, Wekerle-telep
XX. kerület (20. ker) - Erzsébet, Pesterzsébet
XXI. kerület (21. ker) - Csepel
XXIII. kerület (23. ker) - Soroksár
  • Buda:
I. kerület (1. ker) - Víziváros, Krisztinaváros, Naphegy, Tabán
II. kerület (2. ker) - Pasarét, Rózsadomb, Remeteszőlős (Budakeszi-n nem), Ady-liget, Hidegkút, Pesthidegkút, Budaliget
III. kerület (3. ker) - Óbuda, Békásmegyer, Csillaghegy, Kaszásdűlő, Aquincum (Római)
XI. kerület (11. ker) - Belváros, Kelenföld, Gellérthegy (Újbuda), Szentimreváros, Őrmező, Albertfalva, Kelenvölgy, Gazdagrét, Lágymányos (Budaörs)
XII. kerület (12. ker) - Svábhegy, Pesthidegkút, Zugliget, Hűvösvölgy
XXII. kerület (22. ker) - Rózsavölgy, Budafok, Budatétény, Nagytétény (Diósd-on nem)
  • Budapest vonzáskörzetében:
Budakalász, Budaörs, Csomád, Csömör, Dunakeszi, Ecser, Fót, Göd, Gödöllő, Kerepes, Kistarcsa, Leányfalu, Maglód, Mogyoród, Nagytarcsa, Pécel, Pomáz, Szentendre, Szilasliget, Veresegyház
A lap elejére.

A gazvizdoktor.hu honlapon megjelenített tartalom és forma, így a tájékoztatók, cikkek,
a honlap grafikája vagy bármely más szerzői mű ("mű") szerzői jogi oltalom alatt áll.
Mindennemű jogosulatlan felhasználás jogi eljárást von maga után.

LinkBank Weblink Linkgyűjtemény, Linkek